Otoakustické emise,psychoakustické testy

Třída 1 – diagnostika/klinická práce – TEOAE

Třída 2 – vyhledávání – DPOAE

Interacoustics Lyra

Lyra je zřejmou volbou při požadavku klinických měření OAE. Vyniká rychlostí a spolehlivostí měření OAE, kompaktní rozměry vybízejí ke snadnému přenášení spolu s řídícím PC – notebookem, ke kterému je přístroj pripojen USB portem, ze kterého je zároveň napájen.

Ať už dáváte přednost DPOAE a/nebo TEOAE, Lyra nabízí uživatelské rozhraní, které splňuje všechny vaše požadavky na rychlé a flexibilní měření OAE. Software Interacoustics OAE Suite je velmi snadno ovladatelný a zajišťuje přirozený a jednoduchý pracovní postup. Umožňuje též podrobnou interpretaci a analýzu dat měření, mezi DPOAE a TEOAE přepnete v rámci jedné aplikace.

Data měření jsou ukládána do databáze OtoAccess® nebo NOAH System 4. Sonda je navržena pro použití se standardními tympanometrickými koncovkami Sanibel™ stejně jako další moderní přístroje Interacoustics (např. Titan, OtoRead, AT235, AA222 apod.)

Třída 1 – diagnostika/klinická práce 

Třída 2 – vyhledávání – DPOAE

Interacoustics Titan

Plně klinické řešení pro záznam DPOAE a TEAOE. Jsou k dispozici dvě varianty modulů OAE – screeningová a klinická – jak pro DPOAE, tak i pro TEOAE měření. I bez tympanometrického modulu je Titan schopen před samotným testem OAE změřit tympanometrickou křivku 226 Hz. Během testu OAE potom použije zjištěné hodnoty k vyrovnání tlaku ve zvukovodu s tlakem ve středouší, tj. měření probíhá při maximální poddajnosti ušního bubínku (u screeningového modulu volitelná licence).

Stejně jako Lyra i Titan používá software s velmi podobným uživatelským rozhraním jako IA OAE Suite. Protože se jedná o specializovaný program pro integraci všech modulů Titan, nazývá se Titan Suite, v rámci kterého přepínáte jednotlivé měřící protokoly – tympanometrii, ABRIS, DPOAE a TEOAE v rámci jedné aplikace.

Data měření jsou OtoAccess® a NOAH System 4 kompatibilní. Sonda používá i pro měření OAE standardní tympanometrické koncovky.

Třída 1 – diagnostika/klinická práce

Interacoustics Eclipse

Moderní univerzální platforma s možností vyšetření AEP, ASSR, VEMP a OAE. Navrženo pro hladkou integraci do vašeho pracovního postupu s vysokou spolehlivostí a perfektními výsledky.

 • Modulární koncepce s budoucí podporou
 • Intuitivní uživatelské rozhraní s možností přizpůsobení podle potřeby uživatele

Moduly otoakustických emisí jsou popsány zde.

Třída 2 – vyhledávání

Interacoustics OtoRead

Screeningové ruční zařízení kombinuje rychlé a komplexní měření DPOAE a TEOAE u novorozenců, dětí i dospělých. Základními rysy jsou:

 • Uživatelsky programovatelné protokoly (volitelně dle licence)
 • Moderní kolébka pro ukládání, nabíjení a přenos dat (volitelně dle licence)
 • Bezdrátová termální tiskárna (volitelně)
 • Pohodlný háček nabízející ovládání hands-free
 • Licence od prostého screeningu až po kliničtější provedení

OtoAccess® kompatibilní modul OtoRead nabízí snadné ukládání, vyhodnocení a tisk protokolů měření.

Třída 1 – diagnostika/klinická práce

PATH MEDICAL Sentiero

 

Moduly pro měření otoakustických emisí jsou dostupné v následujících hardwarových platformách:

         Sentiero ECO

Sentiero Basic

Sentiero Advanced

Sentiero Desktop

Jak již bylo popsáno i na jiném místě našich stránek, výše popisované hardwarové platformy nabízejí moduly pro měření otoakustických emisí v diagnostickém provedení. Zároveň dle licence mohou obsahovat další měřící moduly, např. diagnostický audiometr, diagnostický ABR nebo ASSR modul i různé psychoakustické testy– viz níže.

TEOAE

Diagnostický modul „klikem“ evokovaných otoakustických emisí, v případě připojení dvou sond současné vyšetření obou uší. Rychlý screeningový test s automatickým výsledkem PROŠEL/ODKÁZAT a diagnostický test s frekvenčním rozlišením odpovědí.

DPOAE 

Diagnostický modul otoakustických emisí vznikajících jako produkt zkreslení, v případě připojení dvou sond současné vyšetření obou uší. Rychlý screeningový test s automatickým výsledkem PROŠEL/ODKÁZAT a diagnostický test s frekvenčním rozlišením odpovědí. Testy jsou plně konfigurovatelné (frekvence, intenzity, délka).

Volitelné doplňky: FMDPOAE – frekvenčně rozmítané DPOAE, DPHiRES – DPOAE s vysokým rozlišením

DP – THRES

Unikátní diagnostický modul pro určení sluchového prahu pomocí interpolace vymizení DPOAE. K vyšetření není nutné zpětná vazba od pacienta (pacientské tlačítko). Odhad sluchového prahu obvykle souhlasí se subjektivním prahovým tónovým audiogramem s chybou do 10 dB.

Psychoakustické testy

 • MAGIC (interaktivní dětská audiometrie „vyšetření hrou“, 4 symboly, pro děti od 4 let)
 • BASD (nonverbální test sluchové nedostatečnosti pro rozumění řeči – pouze pro vyhodnocení)
 • MATCH (test slovní audiometrie pro děti založený na obrázcích, věk >2 roky)
 • SUN (modul rozpoznání řeči v šumu – fonémový test)

Sídlo

Náměstí 14. října 3
150 00 Praha 5

Tel.: 222 360 807
GSM: 777 729 252
Fax: 312 310 300
E-mail: info@fonika.cz

IČ: 289 250 50
DIČ: C289 250 50

}

Provozní doba pro veřejnost

Úterý a čtvrtek:
9:00 – 17:00
(s polední přestávkou)

Ostatní dny po předchozím objednání.

Prodej baterií: pondělí – pátek

j

Napište nám