Příslušenství a pomůcky- poradna

Bezdrátový poslech TV nebo jiného zdroje zvuku:

Bezdrátová sluchátka vám zaručí nejkvalitněší poslech TV. Přímý poslech přímo ze zvukového výstupu televize odstraní jakýkoliv rušivý vjem a předčí v kvalitě a srozumitelnosti i ta nejdražší sluchadla.

Bezdrátová sluchátka můžeme doporučit:

  1.  v případě lehké ztráty sluchu, kdy máte problé se srozumitelností poslechu televizního vysílání ( zvláště u dabovaných filmů nebo řeči podbarvené hudbou)
  2.  v případě těžší ztráty sluchu, kdy ani se dvěma sluchadly nejste schopni dostatečně rozlišovat slova.

 

Od klasických komerčních sluchátek se naše liší především v možnosti nastavení barvy zvuku (výšky, hloubky) nastavení intenzity zesílení do pravého a levého ucha a navíc mají určité modely vestavěný mikrofon pro poslech řeči z okolí.

Sluchátkové sestavy jsou standardně vybaveny několika redukcemi pro připojení k TV – jack 3,5 (může vypnout zvuk do místnosti) cinch, SCART. Pokud žádná z těchto možností neumožňuje připojení k vašemu TV přijímači, zvolte soupravu která má v sadě optický vstup včetně optického kabelu.

Sluchátka můžeme na 2-3 dny zapůjčit (pokud si nejste dopředu jisti možností připojení a předpokládaným efektem).
Je vybírána záloha v plné výši zařízení. Účet bude vystaven a záruční list potvrzen až v případě, že jste se zařízením spokojeni a funguje dle očekávání.
Pokud se rozhodnete sluchátka z nějakého důvodu vrátit (musí být vrácena nepoškozena a kompletní), účtujeme poplatek 100,- Kč za nezbytnou technickou kontrolu a desinfekci.

Vibrační budíky:

Vibrační budík doporučujeme, pokud jsou jakékoliv jiné metody buzení neúčinné nebo nespolehlivé.

Budíky jsou dostatečně účinné a jsou schopny rozvibrovat celou matraci a tím dojde ke spolehlivému probuzení ( přenosný budík je vždy třeba fixovat klipsnou k polštáři nebo matraci, aby v noci někam neutekl ! Stolní budík s vibrátorem na kabelu umístěte mezi matrace a polštář nebo matraci a pelest postele tak, aby byl pevně zafixován.)

Baterie:

U baterií zinek – vzduch je třeba před použitím sejmout barevnou nálepku a nechat baterii cca 3 minuty aktivovat (nasát vzduch). Až poté ji vkládejte do sluchadla. Dobře zakonzervovaná baterie má v zalepeném stavu napětí 0,9 -1,2V. Během několika minut po odlepení nálepky dosáhne baterie potřebných cca 1,38 – 1,41V. Baterie zinek-vzduch se vyznačuje vysokou kapacitou, která je však omezena dobou, za kterou je třeba tuto kapacitu vyčerpat. Pokud baterii aktivujete odlepením nálepky a baterii vůbec nepoužijete, během 7-8 týdnů chemická reakce ustane a baterie se samovolně vybije.

Nikdy zbytečně nálepky z baterií neodlepujte! Pokud budete měřit napětí baterie v zalepeném stavu, počítejte s tím, že nebude mít běžně deklarovaných 1,4V, ale méně!

Akumulátory:

velikost 13 – bezproblémové použití i ve výkonnějších sluchadlech po dobu více než 18 hodin
velikost 312 – pokud vám klasická baterie vydrží ve sluchadle 7-8 dní, můžete bez obav použít akumulátor (vydrží celý den provozu bez nutnosti výměny)
velikost 10 – pokud vám klasická baterie vydrží ve sluchadle alespoň 6 dní, můžete bez obav použít akumulátor. Pokud má sluchadlo větší spotřebu, počítejte s tím , že akumlátor vám nevydrží celodenní provoz a bude třeba jej třeba odpoledne vyměnit za čerstvě nabitý.Počet nabíjecích cyklů akumulátorů PowerOne  se pohybuje kus od kusu mezi 300-400 cykly.

Sídlo

Náměstí 14. října 3
150 00 Praha 5

Tel.: 222 360 807
GSM: 777 729 252
Fax: 312 310 300
E-mail: info@fonika.cz

IČ: 289 250 50
DIČ: C289 250 50

}

Provozní doba pro veřejnost

Úterý a čtvrtek:
9:00 – 17:00
(s polední přestávkou)

Ostatní dny po předchozím objednání.

Prodej baterií: pondělí – pátek

j

Napište nám